Vážení rodiče,

Informace pro rodiče MŠ , Slunečná 9, Jablonec nad Nisou, třídy „kuřátek“ v souvislosti s výskytem COVID-19 pozitivní osoby

Vážení rodiče,

vzhledem k tomu, že Vaše dítě přišlo ve školce dne 25.11.2021 a 26.11.2021 do kontaktu s COVID–19 pozitivními dětmi, od kterých se mohlo nakazit, byla nařízena karanténa  třídě „kuřátek”. Jedná se o děti, které navštěvovali Mš ve dnech 24.11 a 26.11.2021.

 

V průběhu karantény děti musí absolvovat jeden PCR test na COVID-19 nejlépe mezi 5. až 7. dnem od posledního kontaktu s pozitivní osobou. Pokud by se však u Vašeho dítěte vyskytly jakékoliv zdravotní potíže (rýma, bolest, hlavy, únava, zvýšená teplota aj.), odběr neodkládejte a dítě přiveďte na test ihned. 

V případě, že tento PCR testy bude negativní, karanténa se dítěti ukončuje 7. dnem od posledního kontaktu s pozitivní osobou tj. 2.12.2021.

Pokud dítě PCR test neabsolvuje, karanténa mu bude ukončena po 14 dnech od rizikového kontaktu tj. 9.12.2021. 

Využijte prosím u Vašich dětí možnost PCR testu hrazeného pojišťovnou. U dětí do dovršení 18 let věku je možnost využít 2x do měsíce PCR test hrazený pojišťovnou.

Pokud někdo bude chtít vypsat žádanku od KHS ať mě neprodleně informuje nejpozději do 1.12. do 11.hodin.

 Je nutné, abyste si pro své dítě sami udělali rezervaci na PCR odběr ve Vámi vybraném odběrovém místě. Toto se provádí v rezervačním systému vybraného odběrového místa, které najdete např. zde: https://testovani.uzis.cz/, kde vyberte,

PCR test Covid-19 – hrazeno pojišťovnou (veřejné)

.Výsledky PCR testu byste měli obdržet formou SMS zprávy v den testu večer, případně následující den, nejpozději však do 48 h. Potvrzení o výsledku testu je možné si stáhnout ze stránky www.ocko.uzis.cz.

Postup bude následující:

  • pokud bude test pozitivní: pozitivní dítě bude muset zůstat v min. 14 denní izolaci. Jeho zákonný zástupce by měl být kontaktován Krajskou hygienickou stanicí nebo Národním externím trasovacím call centrem, kdy mu bude mu vysvětlen další postup, včetně nařízení karantény nejbližším kontaktům.
  • pokud bude test negativní: takové dítě do konce nastavené karantény musí zůstat doma, a pokud se v této době u něj neprojeví žádné klinické příznaky onemocnění, karanténa se posledním dnem ukončí a následující den může dítě zpět do školy/kroužků/běžného režimu.

Podle aktuálně platných mimořádných opatření ministerstva zdravotnictví karanténa není nařizována osobám/dětem, které mají více jak 14 dní po druhé dávce očkování nebo jsou ve lhůtě do 180 dnů od prožitého onemocnění – v těchto případech přesto doporučujeme absolvovat kontrolní PCR test (také mezi 5. až 7. dnem od posledního kontaktu).

Shrnutí:

  • Karanténa pro Vaše dítě je nastavena do: s testem do 2.12.2021 včetně / bez testu do 9.12.2021 včetně
  • PCR test provést nejlépe v termínu: mezi 30.11. až 2.12. 2021, ale lze i později
  • Pro osoby s ukončeným očkováním nebo po prožití COVID-19 do 180 dnů neplatí povinnost karantény, ale je doporučen PCR test.

Na závěr uvádíme, že pokud potřebujete být s dítětem doma a čerpat OČR (ošetřování člena rodiny), obraťte se na pediatra, který toto zajistí – prodlouží karanténu. Krajská hygienická stanice je kompetentní pouze pro vystavování e-karantény (neschopenky) u dospělých, neočkovaných osob, které byly v rizikovém kontaktu s Covid – 19 pozitivní osobou. 

 

Děkujeme Vám za spolupráci a v případě dotazů nás neváhejte kontaktovat na tel: 483 368 510 ( KHS).

 

                                                                                                Mgr. Michala Marešová

                                                                                                ředitelka školy