Vážení rodiče,

 

přesto, že dne 27.11. je ve většině škol stávkový den, my se do stávky zavřením nebo omezením provozu Mš nepřipojíme. Chápeme, že zajištění péče o vaše malé děti je obtížná a nechceme vám způsobit komplikace.

Neznamená to ovšem, že se stávkou nesouhlasíme!

Naopak stávku a její myšlenku plně podporujeme a alespoň níže uvádíme body, které jsou důvodem stávky učitelů a nepedagogických pracovníků. Jsme si plně vědomi obtížné situace v našem státě, ale jsme přesvědčeni o tom, že situace ve školství je alarmující a negativně ovlivní kvalitu vzdělávání.

Uvádíme body, které nás velmi trápí:

  • zvyšování počtu dětí na učitele
  • významná redukce počtu asistentů pedagoga (vzhledem k inkluzi ve třídách je to nemyslitelné),
  • snížení prostředků na platy nepedagogických zaměstnanců (uklízeč-i/ky, kuchař-i/ky, a asistent-i /ky pedagoga – BEZ PROVOZU ŠKOLKA NEMŮŽE FUNGOVAT! Žalostné platy nepedagogických pracovníků chtějí ještě snižovat!
  • redukce počtu pedagogů
  • přenos procesu a financování stravování na zřizovatele = platů kuchařů – hrozí úsporami v dovážení jídla z vývařovny
  • redukce hodin v základních školách – dělené hodiny na důležité předměty s náročnější přípravou pro děti, zabránit likvidaci malotřídek
  • Velké změny a nekoncepční zásahy do školství každým novým ministrem

 

Za kolektiv Mš vaše Slunečnice