Vážení rodiče,

odběr byl s odběrovou sanitou domluven na 17.11.2020 od 8:00 před vstupem do Modré třídy.

Prosíme o 100% účast všech dnes kontaktovaných dětí!

Dostavte se s vašimi dětmi v těchto časech:

Modrá třída: 8.00 hod.

Zelená třída: 8.25 hod.

Žlutá třída: 8:45 hod.

Níže souhrnné informace od hygieny:

Informaci o té skutečnosti, že jsou děti a personál v karanténě, nahlásí personál svým praktickým lékařům, rodičové – ošetřujícím lékařům svých dětí. Rodičům na jejich žádost pediatr následně vystaví OČD.      

I přes negativní výsledek testu musí děti v karanténě do 22.11.2020 setrvat, jelikož i ke konci karantény se mohou objevit klinické potíže.

  • Může se stát, že z kolektivu vyjde někdo další pozitivní – pak by se karanténa prodlužovala pouze o jeden den, neb všichni byli naposledy v MŠ v pátek 13.11. a 10 dní od tohoto data vychází na pondělí 23.11.2020.
  • Ze zkušeností je známo, že k přenosu v dětských kolektivech dochází i díky tomu, že je zde personál i děti bez OOP. Děti bývají často bezpříznakové. Díky testování se tak mohou odhalit a lze tak zamezit přenosu na rodiče, a od nich zase dále do jejich zaměstnání. Vyhledání i bezpříznakových nemocných, jejich izolace a podchycení blízkých kontaktů je cesta ke zvládnutí situace.

Doporučení: V případě, že s testovaným dítětem žije v domácnosti sourozenec, který se chystá 18.11.20 do školy, ať rodičové počkají až obdrží  SMS s výsledek negativního testu. Pokud by byl u dítěte test pozitivní, sourozenec by do ZŠ nemohl nastoupit.